Image

Erdemliler Derneği tarafından gerçekleştirilen “Kuşaklar Kucaklaşıyor” projesinin kapanış programında dedeler torunlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Çilimli Kaymakamı Volkan Barış Göçmez, Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı başta olmak üzere projeye katkıda bulunan hayırseverlerin de hazır bulunduğu kapanış programında duygu dolu anlar yaşandı. Vali Adnan Yılmaz törende yaptığı konuşmada hayır ve hasenatta yarışanlara tebrik ederek katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi. Erdemliler Derneği Başkanı Hasan Karadayı da 2006 yılında kurulan derneğin çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.Törende torunlar da söz alarak yaşadıkları mutlulukları dile getirdi. Törende ayrıca dedelerin torunları için yaptıkları oyuncaklar da sergilendi. “40 dede 40 torun Kuşaklar Kucaklaşıyor” programı konuklara Yörük pilavı ikramı ile son buldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Erdemliler Derneği’nin “Kuşaklar Kucaklaşıyor” isimli projesi kapsamında Şehit ve Gazi yakınlarından seçilen 40 dede ve 40 torun Bilecik, Söğüt, Bursa ve Çanakkale gezisi yaptı.

Erdemliler Derneği, tarafından başlatılan proje faaliyetleri kapsamında şehit ve gazi yakınlarından seçilen, 40 dede ve 40 torunu ilk olarak 20 Ağustos’ta İftar programında bir araya gelmişti. Projede katılımcılarına ve misafirlere diş kirası dağıtılmış, 9 Eylül´de ise dede ve torunlar Kaynaşlı’nın Gırgın çayırında bir araya getirilmişti. Oyun ile oyuncak etkinliklerinin de gerçekleştirildiği piknik büyük ilgi görmüş ve Düzce Valisi Adnan Yılmaz’da bu etkinliğe katılmıştı.

Derneğin proje kapsamında 3. etkinliği Bilecik, Söğüt, Bursa ve Çanakkale gezisi oldu. Bilecik’te Şeyh Edebali türbesi, Söğüt’te Kayı aşireti lideri Ertuğrul Gazi türbesi ardından Osmanlı devletinin ilk kadısı olan Dursun Fakih türbesi ziyaret eden 40 dedi 40 torun, ardından Bursa’da Tophanede Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey, devletin 2. Padişahı Orhan Bey türbesi ziyaret etti. Öğle namazları Ulucami’de kılan gurup daha sonra Çanakkale’de 57. Alay şehitliğini ziyaret etti.

Proje koordinatörü Hasan Karadayı büyük bir keyif ve mutluluk içinde gerçekleşen gezide dede ve torunların el ele ortak vakit harcamalarına vesile oldukları için çok mutlu olduklarını, dede ve torunların yüzlerindeki tebessüm ve mutluluk ifadelerinin kendileri için en büyük ödül olduğunu söyledi.


...
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
KUŞAKLAR KUCAKLAŞTI
pop mopt

16. Altın ve Örnek ödül törenizi gerçekleştirdik. [...]

pop mopt

Törenimize davetlisiniz. [...]

pop mopt

Dönem başkanılığını derneğimizin yaptığı Yerel Dernekler Platformu üyesi dernek başkanlarıyla Derneğimizde iftarda buluştuk. İftardan sonra yapılan toplantıda başta Gazze yardım [...]

pop mopt

Çilimli Belediye MHP Başkan Adayı  İsmail BAYRAK ve İlçe teşkilatı derneğimizi ziyaret ederek, Çilimli ile ilgili tespit ve hedeflerini paylaştılar.   [...]

pop mopt

Berat kandilinde Çilimli  merkez camii ve Gölyaka Merkez Camiinde Geleneksel irmik helvamızdan ikramlarda bulunduk. [...]

"" Biz, iman edip dünya ve âhirete yararlı işler yapanların (önceki) kötülüklerini mutlaka sileriz ve onları yaptıklarının daha güzeliyle ödüllendiririz.""

KUR'AN-I KERİM
Ankebût Suresi - 7 . Ayet Meali